Aventură periculoasă pe DC Meteș : Tânăr fără permis și pe motocross neînmatriculat, prins după urmărire de poliție

0

Polițiștii din Galda de Jos au urmărit și oprit un tânăr care conducea un vehicul de tip motocross fără plăcuțe de înmatriculare și fără cască de protecție.

La data de 15 octombrie 2024, în jurul orei 18.40, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Galda de Jos, Postul de Poliție Meteș, au observat pe drumul comunal DC Meteș un vehicul de tip motocross condus de un bărbat care nu purta casca de protecție și care nu avea plăcuțe de înmatriculare montate.

Bărbatul nu a respectat semnalul de oprire al polițiștilor și a efectuat o manevră de întoarcere, fiind urmărit de echipajul de poliție. În cele din urmă, acesta a fost oprit în condiții de siguranță, iar polițiștii l-au identificat ca fiind un tânăr de 27 de ani din comuna Meteș.

Verificările efectuate au relevat faptul că tânărul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar vehiculul nu este înmatriculat. Cercetările continuă pentru clarificarea circumstanțelor.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top