AȘA DA: Bărbat din Sohodol, cu spirit civic. A restituit o sumă de bani, găsită într-un supermarket

0

Un bărbat din Sohodol, a dat dovadă de spirit civic. Bărbatul a restituit poliției, o sumă de bani (2.086 de euro), pierduți de un grup de turiști, într-un supermarket din orașul Câmpeni.

Polițiștii au reușit să găsească proprietarii banilor, pe care apoi i i-au restituit.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba îi adresează domnului Furdui Ioan felicitări pentru spiritul civic de care a dat dovadă.

La data de 27 iulie 2022, la Poliția Orașului Câmpeni s-a prezentat domnul Furdui Ioan, de 45 de ani, din comuna Sohodol, care a predat suma de 2.086 de lei. Bărbatul a declarat că a găsit banii în parcarea unui supermarket din orașul Câmpeni.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că banii aparțin unui grup de turiști din București, cărora le-au fost restituiți.

Polițiștii îi adresează, în mod public, felicitări domnului Furdui Ioan, care a dat dovadă de un spirit civic desăvârșit.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top