Albaiulianul Nicolae Stanciu, în formă maximă în China: gol și pasă de gol

0

Mijlocașul albaiulian Nicolae Stanciu, este într-o formă maximă în campionatul Chinei.

Jocul plecat în fotbalul mare de la Unirea Alba Iulia, a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă la unul din golurile înscrise de echipa sa de club, Wuhan Three în victoria obținută duminică, pe teren propriu, scor 5-0, în fața celor de la Hebei.

În minutul 24, Stanciu a oferit pasa la golul cu numărul 2 a celor de la Wuhan Three Towns

Stanciu a centrat excelent din corner, iar brazilianul Ademilson a reluat în plasă.

În minutul 35, Stanciu a marcat și el pentru liderul Ligii chineze, cu un șut de la marginea careului.

În cele șase meciuri jucate pentru Wuhan Three Towns, Stanciu a marcat trei goluri și 4 pase decisive.