Municipiul Alba Iulia: Strada Viilor a fost modernizată. Au fost amenajate 150 de locuri de parcare, piste de biciclete, rețea nouă de iluminat public

0

Lucrările de modernizare a Străzii Viilor din municipiul Alba Iulia, situată în zona fabricii de porțelan „Apulum”, s – au încheiat.

Anunțul a fost făcut de către primarul municipiului, Gabriel Pleșa, cel care a și făcut marți, recepția lucrărilor.

Potrivit edilului, în zonă au fost amenajate 150 de locuri de parcare, pistă de biciclete, a fost modernizată rețeaua de iluminat public și a fost realizată rețeaua de preluare a apei pluviale.

„Am făcut, astăzi, recepția finală a lucrărilor de modernizare de pe strada Viilor.

Ordinul de începere a lucrărilor a fost dat în luna martie a acestui an, iar lucrările au constat în realizarea unei piste de biciclete, realizarea rețelei de preluare a apelor pluviale, introducerea în subteran a canalizației tehnice, modernizarea rețelei de iluminat public, amenajarea unui număr de 150 de locuri de parcare în zona fabricii „Apulum” și asfaltarea pe o distanță de 1.1 kilometri.

Felicit constructorul pentru finalizarea lucrărilor înainte de termenul estimat!”, a transmis primarul Municipiului Alba Iulia, Gabriel Pleșa, prin intermediul mediului de socializare.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top