Dosar penal pentru un bărbat din Cugir. Beat fiind a distrus capota unei mașini

0

Pe numele unui bărbat din Cugir, polițiștii din localitate au deschis un dosar penal.

Bărbatul este acuzat că a distrus capota unei mașini parcată pe o stradă din Cugir, după ce a consumat o cantitate însemnată de alcool.

La data de 19 septembrie 2022, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Orașului Cugir au identificat un tânăr de 31 de ani, din Cugir, ca persoană bănuită de săvârșirea unei infracțiuni de distrugere.

Din cercetări a rezultat că, în după amiaza zilei de 8 septembrie 2022, pe fondul consumului de băuturi alcoolice, tânărul ar fi lovit capota unui autoturism care era parcată pe o stradă din Cugir.

Prejudiciul a fost recuperat, iar față de tânăr, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere precum și pentru stabilirea întregii sale activități infracționale.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top