Ciprian Tătărușanu a adus calificarea Milanului în sferturile de finală ale Cupei Italiei

0

Portarul român Ciprian Tătărușanu, a fost eroul din poarta liderului din Serie A, AC Milan, în meciul de marți seară, din optimile Cupei Italiei.

AC Milan s – a calificat în sferturile de finală, după ce a trecut la loviturile de departajare, cu scorul de 5 – 4, în fața celor de la Torino.

La loteria penaltyuri – lor, Tătărușanu a reușit să apere execuția venezueleanului Tomas Rincon.

Goalkeeper -ul român a avut o evoluție bună și în timpul regulamentar de joc, când acesta a avut câteva intervenții bune la șuturile jucătorilor celor de la Torino.

A fost al treilea meci consecutiv în care Tătărușanu, nu a primit gol în poarta celor de la Milan.

Gianluigi Donnarumma, rezervă cu Torino, dar titularul obişnuit dintre buturile rossonerilor, a fost eliminat de arbitrul întâlnirii, Paolo Valeri, pentru proteste vehemente de pe bancă, în minutul 71.