Pompierii, polițiștii, jandarmii și voluntarii SMURD au decis să se imunizeze la Maratonul Vaccinării

0

În municipiul Alba Iulia și Aiud, s – a desfășurat sâmbătă, cea de – a doua etapă a „Maratonului Vaccinării” populației împotriva COVID – 19.

Printre cei care au ales să se vaccineze împotriva COVID – 19, s – au numărat și reprezentanți ai structurilor MAI: pompieri, polițiști, jandarmi și voluntari SMURD.

Prefectul județului Alba, Nicolae Albu, împreună cu membrii Comitetului Județean pentru Situații de Urgență sprijină campania de vaccinare și se implică activ în toate evenimentele care se desfășoară în această perioadă.

Aceștia s-au deplasat prin cele mai frecventate zone din Alba Iulia și au informat cetățenii cu privire la beneficiile vaccinării și despre Maratonul din Cetatea Marii Uniri.

Maratonul vaccinării va continua și duminică, la Muzeul Princpia, în intervalul orar 08.00 – 20.00, imunizările fiind efectuate cu două seruri Pfizer și Johnson&Johnson, nefiind nevoie de o programare prealabilă.

Autorităţile din urbea albaiuliană, au pregătit un program special pentru cei care se vor vaccina, muzică clasică și momente de teatru, oferite de trupa locală SKEPSIS.

Persoanele vaccinate, vor avea posibilitatea apoi, să viziteze Muzeul Unirii din Alba Iulia, intrarea fiind una gratuită.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top