Fotbal: FCSB se încurcă pe terenul celor de la FC Volunari, și pierde poziția de lider

0

În etapa a  III – a Ligii 1 la fotbal, FC Voluntari, echipă antrenată de fostul antrenor al FCSB -ului, a produs surpriza etapei, reușind să câștige pe teren propriu, în fața echipei bucureștene FCSB, cu scorul de 2 – 1.

După trei victorii clare, toate cu 3-0 în acest debut de sezon, FCSB a pierdut la Voluntari pentru prima dată în acest sezon.

În minutul 30, Mailat a deschis scorul pentru Voluntari, după un contraatac creat de Eric. Prima ocazie importantă a echipei lui Toni Petrea a venit în prelungirile primei reprize, când Râmniceanu a respins lovitură liberă a lui Coman.

La începutul reprizei a doua, FCSB-ul a avut cea mai mare ocazie a meciului. În minutul 51, Tănase a centrat în careu, mingea a ajuns la Man, care a încercat un şut din foarfecă.

Chiar dacă Toni Petrea a făcut trei schimbări la pauză, cea care a marcat a fost tot FC Voluntari.

O fază fixă a adus golul secund al gazdelor în minutul 64. Ricardinho a marcat cu capul din faţa lui Iulian Cristea.

În minutul 86, Man a marcat al doilea gol din acest sezon pentru FCSB, însă echipa lui Toni Petrea nu a putut evita înfrângerea.

FCSB-ul a pierdut poziţia de lider în Liga 1, după ce a fost învinsă de Voluntari, scor 2-1.