Bărbați din județul Gorj, dați în urmărire națională, reținuți de polițiștii din Aiud

0

Polițiștii din municipiul Aiud, au reținut joi, doi bărbați din județul Gorj, dați în urmărire națională de către autorități, pentru comiterea mai multor fapte cu violență.

Cei doi bărbați, au fost încarcerați în Penitenciarul Aiud.

La data de 17 februarie 2022, în jurul orei 15.00, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale – Compartimentul Urmăriți, împreună cu polițiștii din Aiud, au depistat și reținut, pe raza municipiului Aiud, doi bărbați de 25 și 34 de ani, din județul Gorj, posesori de mandate de executare a pedepsei închisorii, emise de Judecătoria Târgu Cărbunești.

Bărbatul de 25 de ani a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de un an, 10 luni și 10 zile închisoare pentru comiterea infracțiunii de ultraj, iar cel de 34 de ani a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de un an, 6 luni și 20 de zile de închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire și alte violențe, violare de domiciliu si tulburarea ordinii și liniștii publice. Cei doi se sustrăgeau executării pedepsei, fiind dați în urmărire.

Condamnații a fost depus la Penitenciarul Aiud, în vederea executării pedepsei.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top