A încălcat ordinul de protecție. Bărbat din Alba Iulia, reținut de polițiști pentru 24 de ore

0

Un bărbat din Alba Iulia, care a încălcat ordinul de protecție emis pe numele său, a fost miercuri, reținut de polițiștii din municipiul reședință de județ.

La data de 18 octombrie 2023, polițiștii din Alba Iulia au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat de 34 de ani, din Alba Iulia, care este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de încălcarea de către o persoană împotriva căreia a fost emis un ordin de protecție a oricăreia dintre măsurile prevăzute și dispuse prin ordinul de protecție.

Din primele cercetări efectuate de polițiști, a rezultat că bărbatul a încălcat obligațiile impuse prin ordinul de protecție, emis la data de 26 septembrie 2023, prin aceea că, în perioada 1 – 17 octombrie 2023, ar fi contactat-o telefonic, pe femeie, iar în seara zilei de 17 octombrie 2023 s-ar fi deplasat la locul de muncă al acesteia și ar fi amenințat-o.

În cursul zilei de azi, 19 octombrie, bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe Lângă Judecătoria Alba Iulia, pentru dispunerea măsurilor legale.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top