Tânăr dat în urmărire națională și internațională, reținut de polițiștii din Alba

0

Un tânăr din județul Mureș, dat în urmărire națională cât și internațională, a fost reținut miercuri, de către polițiștii din municipiul Alba Iulia.

Bărbat avea emis un mandat de arestare pe numele său, pentru comiterea mai multor infracțiuni.

La data de 19 aprilie 2023, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba, cu sprijinul  polițiștilor de investigații criminale din Alba Iulia, au depistat și reținut, pe raza municipiului, un bărbat de 27 de ani, din județul Mureș, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii, emis la data de 26 ianuarie 2023, de Judecătoria Alba Iulia.

Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate de 2 ani și 10 luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de furt în scop de folosință, conducere a unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

Acesta se sustrăgea executării pedepsei și era urmărit la nivel național și internațional.

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.

Distribuie

Lasă un comentariu

Top